De cascadorii râsului! Florinel Coman, ironizat după ce a fost introdus pe teren în minutul 89: `A avut atitudine, acolo pe margine`

FCSB s-a impus cu scorul de 2-0 în deplasarea de la FCU Craiova. Mihai Pintilii a decis să îl arunce în luptă pe Florinel Coman în minutul 89 al partidei.

La conferința de presă, după victoria cu FCU Craiova, Pintilii a declarat că este mulțumit de echipă și de cei care au intrat pe parcursul meciului.

Florinel Coman, lăudat de Pintilii

Printre cei nominalizați de Pintilii s-a regăsit și Florinel Coman, deși a intrat cu doar 1 minut înainte de fluierul final al partidei.

Fostul jucător al Stelei, Basarab Panduru nu i-a iertat pe Pintilii și Coman și le-a adresat un val de ironii.

”A fost şi ceva care mi-a plăcut. Coman a intrat foarte bine, minutul 89, mi-a plăcut şi mie cum a intrat. Excepţional a intrat. Asta spun. Mi-a plăcut, a avut atitudine, totul, acolo, pe margine când a intrat. A fost excepţional. Minutul 89”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

În studioul emisiunii la care participa Basarab Panduru, s-a făcut o paralelă între Coman care a intrat în minutul 89 și Cristiano Ronaldo care a plecat de pe teren când urma să fie introdus, tot în minutul 89.

”Pandi” a avut o reacție savuroasă la această paralelă:

”Îi despart câteva mii de goluri”, a declarat Panduru, potrivit sursei mai sus menționate.

În următorul meci, FCSB se va duela cu FC Botoșani pe 1 decembrie, ora 20:00, în timp ce FCU Craiova se va confrunta în derby-ul din Bănie, cu Universitatea Craiova, pe 3 dcembrie, ora 18:00.