Darius Olaru s-a enervat cumplit! Atac dur la adresa arbitrajului: ‘Aşteptam decizia de la VAR’ + Ce le-a promis fanilor

Darius Olaru s-a enervat cumplit! Atac dur la adresa arbitrajului. Căpitanul liderului din Superliga a fost extrem de dur după U Cluj-FCSB 0-0. A spus clar că echipa sa merita un penalty în prima repriză.

Darius Olaru nu s-a mai abţinut. A criticat dur arbitrajul la finalul meciului. O fază suspectă de penalty, în prima repriză, nu a fost verificată de VAR.

Darius Olaru s-a enervat cumplit!

„Aşteptam decizia de la VAR. La cum s-au fluierat toate faulturile se putea da penalty. Dacă nu s-a dat acum degeaba mai vorbim”, a spus Darius Olaru, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Totuşi, căpitanul celor de la FCSB a recunoscut. Liderul din Superliga nu merita să câştige. Este mulţumit cu un punct. „O partidă foarte dificilă. Ştiam că ne va aştepta un meci greu. Nu aveam cum să obţinem mai mult dacă n-am marcat. Încă două puncte pierdute, dar mergem acasă. Ne va aştepta un meci dificil.

Sunt dezamăgit că nu am câştigat. Vrem să câştigăm următorul meci. Am pregătit la antrenament să coborâm între linii. Nu am reuşit să marcăm şi ăsta a fost meciul. Universitatea are echipă bună. Joacă bine acasă. Dacă aveau un gazon mai bun jucau mai bine acasă”, a mai spus Darius Olaru, conform sursei citate.