Darius Olaru s-a dezlănţuit! A dat de pământ cu arbitrajul după victoria cu CSU Craiova: ”Am luat galben din cauza lui Bârsan!” + Obiectiv clar al celor de la FCSB pe final de sezon

Darius Olaru s-a dezlănţuit! A dat de pământ cu arbitrajul după victoria cu CSU Craiova. Detaliul care l-a nemulțumit pe golgeterul vicecampioanei. A spus care este obiectivul clar al celor de la FCSB pe final de sezon.

Darius Olaru, mesaj războinic la finalul victoriei din Bănie! Jucătorul lui Elias Charalambous, nemulțumit de prestația lui Marcel Bîrsan.

Darius Olaru s-a dezlănţuit!

Roș-albaștrii au făcut legea pe arena Ion Oblemenco, duminică seară, 3-0 cu CSU Craiova!

Vicecampioana a dominat rivala până în ultimul moment, Darius Olaru deschizând scorul partidei în minutul 54.

Florinel Coman a dublat avantajul în repriza secundă, cu un șut din interiorul careului. Miculescu a bifat golul trei, la câteva minute după ce a fost introdus în teren.

Darius Olaru a analizat partida și speră ca FCSB să își păstreze poziția de neclintit în clasamentul Superligii. Atacantul a subliniat faptul că galbenul încasat în Bănie a fost nemeritat.

”Am făcut o partidă bună, ne-am creat câteva situații, am reușit să marcăm înainte de pauză și așa am luat avânt.

Ne bucurăm că reușim să câștigăm. Avem un grup bun, avem jucători noi care trebuie integrați. Marcăm destul de multe goluri, dar cel mai important este că nu primim, ceea ce ne dă motivație.

Mă gândesc să îmi ajut echipa cu fiecare ocazie.

Nu sunt supărat pe mine. Sunt supărat pe Bârsan. Era galben pentru Mitriță, nu pentru mine!”, a spus Olaru, conform digisport.ro.

FCSB rămâne lider în clasamentul Superligii, păstrând în continuare un avans de 11 puncte față de rivalele din clasament.

CSU Craiova rămâne pe poziția a cincea, cu un total de 34 de puncte, bifând cea de-a doua înfrângere consecutivă pe teren propriu.