Darius Olaru a primit o explicație hilară pentru cartonașul galben primit în prima repriză

FCSB și Anderlecht au terminat 0-0 meciul din etapa a 2-a din faza grupelor Uefa Coneference League, dar jucătorii lui Nicolae Dică consideră că au fost privați de un penalty la Dawa în minutul 29.

Jucătorii de la FCSB au protestat după decizia arbitrului, iar Darius Olaru a fost singurul jucător care a primit cartonașul galben pentru comportamentul nesportiv.

Justificare ciudată a arbitrului pentru ”galbenul” la Darius Olaru

La finalul partidei, mijlocașul FCSB-ului, s-a arătat optimist în privința următoarelor partide și a explicat ce i-a transmis arbitrul de centru când i-a acordat cartonașul galben.

„Un adversar foarte bun, cu multă calitate, care pasează foarte bine. I-am analizat destul de bine, am încercat să-i închidem. Cred eu că am reușit la multe faze să facem asta și am avut și noi situațiile noastre. Cred că dacă eram puțin mai atenți, le puteam concretiza și puteam să plecăm și cu victorie.

Din teren, mi s-a părut că a fost penalty la Dawa. Am mers acolo, precum colegii mei, dar dintre toți pe mine m-a sancționat. Nu am fost cel mai vocal. Mi s-a spus că am venit de la cea mai mare distanță de fază și de aceea am fost sancționat.

Cu siguranță ne vom juca șansele în această grupă, una dificilă. Vom trage la fiecare meci la fel și încercăm să obținem cât de mult putem. Ne-a lipsit un pic de șansă. La acea fază a lui Cordea, dacă marcăm, cred că reușeam să ne închideam pe final și să obținem victorie”, a spus Darius Olaru la Pro Arena.