Dan Petrescu s-a enervat crunt! Dezvăluirea făcută în direct despre antrenor. Nu a mai suportat şi l-a schimbat

Dan Petrescu s-a enervat crunt! Dezvăluirea făcută în direct despre antrenor. Nu a mai suportat şi l-a schimbat. Totul s-a întâmplat luni seara, la meciul Sepsi-CFR Cluj 2-2. Un fost coleg al antrenorului l-a dat de gol pe acesta.

Dan Petrescu a luat o decizie radicală în timpul meciului Sepsi-CFR Cluj 2-2. Ardelenii nu au reușit să profite de înfrângerile suferite de Farul și FCSB.

Dan Petrescu s-a enervat crunt!

Basarab Panduru a analizat o fază petrecută în minutul 67, la 2-1 pentru clujeni. Aceasta l-a avut în prim plan pe Claudiu Petrila. Jucătorul a primit mingea la jumătatea terenului. Mijlocașul clujenilor s-a îndreptat către poarta lui Sepsi, a intrat în careu, dar nu a finalizat faza. Nu a centrat în careu, nu a șutat, ci a preferat să se întoarcă și să paseze la Deac.

După 11 minute, în minutul 78, Petrila a fost schimbat cu Fica. Panduru a fost sigur că acea fază l-a deranjat pe Dan Petrescu. Acesta l-a schimbat pe Claudiu Petrila ca să-l pedepsească pentru cum a judecat acea fază.

„În repriza a doua, CFR a stat la adăpostul scorului de 2-1 şi parcă nu a mai făcut nimic. Petrescu s-a supărat rău de tot pe Petrila și l-a schimbat, asta e impresia mea.

Faza aceea, Petrila trebuia să o joace. Dădea o centrare… Niciodată nu trebuia să joace aşa cum a jucat. Eu spun că nu e întâmplătoare schimbarea lui. Cred că l-a supărat pe Petrescu şi l-a schimbat. Joacă aşa cum trebuie s-o faci şi nu-ţi mai spune nimeni nimic. Noi aici ne întrebăm de ce nu joacă Petrila. Nu dai acolo, nu dai acolo.. Atunci ai o problemă și de aia te şi scoate.

Să vedem şi marea oboseală despre care zice Petrila. În trei meciuri, nu are nici măcar o repriză. Ăștia odihniți sunt obosiți de fotbal. Nu e băgat pentru că nu-i dă încredere lui Petrescu.

E ca Octavian Popescu. Amândoi sunt sub sezonul trecut. Unul are o problemă că nu joacă, altul pentru că e mutat pe toate poziţiile şi nu joacă pe poziţia lui”, a declarat Basarab Panduru, în direct la Orange Sport.