Dan Petrescu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf jucătorii după meci: ‘Nu putem lua campionatul’ + Scandal în vestiar

Dan Petrescu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf jucătorii după meciul câştigat cu cei de la Hermannstadt. Chiar dacă a luat cele trei puncte, antrenorul CFR-ului era foc şi pară pe propria echipă.

Dan Petrescu s-a enervat crunt pe propria echipă. CFR a avut 2-0, dar a fost egalată de nou promovată.

Dan Petrescu s-a dezlănţuit!

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut. Şi-a criticat dur jucătorii după Hermannstadt – CFR Cluj 2-3. Spune că nu poate câştiga campionatul cu o asemenea apărare. Echipele lui Petrescu sunt recunoscute pentru felul cum se apără.

Antrenorul plânge şi acum după Daniel Paraschiv, cel mai în formă atacant de la sibieni. CFR l-a avut în curte, dar l-a cedat. „Nu am fost agresiv la pauză. Ştiam că e greu să îi motivezi pe jucători după o pauză aşa mare. Am intrat noi în scenă. Le-am dat mingi inutile. Pentru mine, pasele la noi în teren sunt inutile. Yuri şi Burcă nu au fost bine toată săptămâna. Golul doi a fost primit cu o uşurinţă incredibilă.

Mă bucură victoria. Doar asta am zis. Meciul ăsta va fi câştigat de cineva de pe bancă, dar aşa a fost. CFR nu are cum să câştige campionatul dacă luăm aşa goluri. Trebuie să te aperi bine. Nu avem voie să ne apărăm în halul ăsta dacă vrem campionatul. Avem doi suspendaţi la meciul cu o echipă care nu a pierdut de două meciuri.

Daniel Paraschiv nu scăpa din mâna mea dacă îl antrenam. Este cel mai bun atacant român”, a spus Dan Petrescu, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Andrei Burcă a dezvăluit că a fost scandal la CFR Cluj în vestiar, în pauza meciului. „Am făcut multe cadouri azi. Important e că am câştigat, dar nu e normal să greşim atât. Eram în control total şi am făcut greşeli. Nu am înţeles nimic. Ne bucurăm că am câştigat, dar per total să ne dea de gândit. Ne-a spus Mister realitatea la pauză. Noi i-am băgat în meci de două ori. „, Andrei Burcă.