Dan Nistor s-a dezlănţuit! Cuvinte dure după înfrângerea cu FCU Craiova: ‘Nu suntem pregătiţi pentru Europa’ + Ce spune despre duelul cu Dinamo

Dan Nistor, enervat după înfrângerea suferită cu FCU Craiova. Jucătorul de la Universitatea Cluj a spus clar. Nu vede echipa pregătită pentru competițiile europene. S-a aflat ce spune despre duelul cu Dinamo.

Universitatea Cluj a fost învinsă cu scorul de 3-2, pe terenul celor din Bănie. Deși au deschis scorul în minutul 16, prin golul lui Silaghi, jucătorii lui Adrian Mititelu l-au închis în minutul 76, prin Blănuță.

Dan Nistor s-a dezlănţuit!

„Nu suntem pregătiți pentru Europa! La mine nu s-a pus problema de oboseală, poate colegii au fost obosiți. Jucăm din 3 în 3 zile, e greu. Nu trebuie să ne găsim scuze, au câștigat, mergem înainte.

(nr. macă) Este foarte complicat, pentru că nu văd bine lateral și e destul de greu. Sper să scap repede de ea și să joc fără ea.

(nr. faza cu Bauza din minutul 61) Nu are rost să vorbesc. Avem VAR. Ați văzut cum a căzut Bauza, parcă a trăsnit cineva. Am pus puțin umărul și parcă l-a împușcat cineva! Așa a considerat el că ar trebuit să facă, așa a considerat și arbitrul, este problema lui.

Mai avem de luptat, dar la cum am arătat aceste ultime meciuri, cred că va fi foarte greu să prindem barajul de Conference League.

Va fi un meci la fel de greu cu Dinamo, la fel ca cel de astăzi, vom juca acasă, sperăm că va veni multe lumea. Să câștigăm.
Ar trebui schimbate multe, dar acum e la cald și nu vreau să spun multe prostii. Cred că e mai bine să mă abțin!”, a declarat Dan Nistor la finalul meciului, în direct la Digi Sport TV.