CSM București a câștigat Supercupa Românie după ce a învins-o pe Rapid cu 28-26! Portarul campioanei a suferit o accidentare horror!

Cristina Neagu a deschis balul dintr-o lovitură de la șapte metri, obținută de Crina Pintea, iar CSM a avut avantaj până în minutul 24, când Rapid a egalat.

Campioana a intrat cu un avans de trei goluri, la pauză, 16-13, și a stat la cârma jocului până în minutul 12 al părții secunde.

După ce a trecut la conducere, 20-19, ”tigroaicele” n-au mai cedat. Omoregie a fost jucătoarea finalului de meci, fiind responsabilă cu menținerea diferenței pe tabelă până la final.

Rapid a pierdut Supercupa, dar și-a pierdut și portarul care a suferit o accdentare horror în minutul 59.

Kapitanovic a rămas întinsă pe parchet, după ce a încasat un genunchi în spatele gâtului de la Aune. A ieșit pe targă de pe teren și cu un guler cervical.

sursa: gsp.ro