CS Mioveni, egal în ultimul minut în partida cu Sepsi. Nicolae Dică și Cristiano Bergodi s-au anihilat reciproc

Sepsi și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 1-1, în cadrul etapei a 24-a din Superliga României.

Cosmin Matei în minutul 9 și Rusu în ultimul minut al partidei au fost autorii golurilor.

Sepsi, victorie italienească

Fanii lui Sepsi au dominat fondul sonor al partidei și și-au încurajat favoriții cu cântece în maghiară.

Meciul a început excelent pentru oamenii lui Cristiano Bergodi, iar Cosmin Matei a deschis scorul încă din minutul 9.

Din minutul 10 cele două echipe au preferat să aștepte greșeala adversarului și au atacat timid poarta adversă.

Sepsi a intrat în avantaj la cabine, 1-0, după un final anemic de primă repriză.

A 2-a repriză a început în nota finalului din prima parte. Cele două echipe s-au mulțumit cu un joc steril lipsit de spectacol.

Păun a fost eliminat de la oaspeți după două cartonașe galebene văzute în 3 minute, unul pentru proteste, iar al 2-lea galben pentru un fault la centrul terenului.

Sepsi a arătat mulțumită de rezultat iar CS Mioveni a fost incapabilă să pune probleme reale la poarta lui Niczuly.

În minutul 90+4, Mioveni a profitat de un penalty și a reușit să egaleze prin fostul atacant de la FCSB, Bogdan Rusu.

Echipele de start:

CS Mioveni: Al. Gerab – Sno, Scarlatache, Garutti, Pedroso – Lixandru, Panait – Antal, Benchaib, Carnat – B. Rusu
Rezerve: Fl. Croitoru – Rădescu, Șerbănică, Mboumbouni, Lepistu, Diallo, Toma, B. Krasniqi, Buziuc
Antrenor: Nicolae Dică

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, D. Ciobotariu, M. Bălașa, Dumitrescu – Aganovic, N. Păun – Rondon, C. Matei, I. Gheorghe – Safranko
Rezerve: Began – M. Tamas, R. Ispas, Francisco Junior, Achahbar, A. Nistor, I. Grigore, V. Popa, Al. Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: „Orășenesc” (Mioveni)
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti), A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti) A2: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti) Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)