Criză la Craiova! Nicolo Napoli, după ce FCU a fost eliminată de UTA din Cupa României: `Nu ne merge`

Criză la Craiova! Nicolo Napoli a explicat ce s-a întâmplat după ce FCU a fost eliminată de UTA din Cupa României.

FCU Craiova 1948 a fost eliminată din faza sferturilor de finală ale Cupei României, după ce a pierdut meciul din deplasare cu UTA, scor 0-1.

”E un sezon dificil”

Nicolo Napoli, antrenorul oltenilor, a recunoscut că e criză la echipa lui Adrian Mititelu. ”Am încercat să facem un meci bun, dar nu a mers. După 1-0 am încercat să egalăm. Am încercat să protejăm jucătorii.

UTA a jucat mai bine decât noi. Am stat bine în teren.  Am avut și noi două, trei ocazii de gol. E o perioadă în care nu ne merge.

Era important pentru noi să egalăm. E un sezon dificil. Încercăm că urcăm mai mult în clasament (n.r. în play-out)”, a spus Nicolo Napoli pentru Digi Sport, la finalul meciului cu UTA.

Au dat vina pe teren

Și jucătorii lui FCU au recunoscut că trec printr-o perioada dificilă, mai ales după ce au ratat play-off-ul. Au dat vina și pe terenul greu pe care s-a jucat partida cu UTA, din sferturile Cupei României.

”E greu. Trebuie să ne adaptăm la condițiile pe care le avem. Nu este normal să se joace pe un așa teren. Am pierdut în ultima perioadă, trebuie să ne focusăm pe play-out.

Ne doream să mergem în play-off. Trebuie să ne focusăm pe play-out, să ridicăm capul din pământ”, a spus Dragoș Albu.

”Au jucat pe același teren ca noi. Am fost echipa mai bună. În mare parte am controlat jocul. Nu am fost lucizi în fața porții. Avem un nou meci cu U Cluj. Am jucat mai bine cu echipele din fruntea clasamentului”, a spus și George Ganea.