Cristina Neagu, victima suporterilor! A fost înjurată la fiecare fază. Gesturi reprobabile la derby-ul CSM Bucureşti-Rapid

Cristina Neagu, victima suporterilor! A fost înjurată la fiecare fază. Gesturi reprobabile la derby-ul CSM Bucureşti-Rapid din sferturile Cupei României. Cea considerată Messi din handbal a fost apostrofată la fiecare fază a partidei.

Cristina Neagu şi-a condus din nou echipa spre victorie. CSM Bucureşti-Rapid 31-24 şi echipa Primăriei Capitalei e în sferturile Cupei României.

Cristina Neagu, victima suporterilor!

Dincolo de meci, care a fost la discreţia celor de la CSM Bucureşti, fanii au avut o partidă separată cu Cristina Neagu. Galeria Rapidului a avut un comportament reprobabil la adresa jucătoarei. În timpul disputei dintre CSM București și Rapid galeria giuleşteană a înjurat-o pe jucătoare în mod repetat.

Cei aproximativ 200 de fani giuleșteni prezenți în sala Polivalentă au înjurat-o constant pe Cristina Neagu. Fiecare gol marcat de Neagu în prima repriză a derby-ului cu Rapid a fost însoțit de scandări injurioase ale galeriei Rapidului. În momentul în care crainicul arenei striga numele interului stânga, suporterii giuleșteni răspundeau cu obscenități la adresa căpitanului CSM-ului și al naționalei României.

Neagu a fost singura jucătoare care a primit un astfel de tratament. Interul stânga s-a răzbunat și a marcat 6 goluri, contribuind la o revenire de senzație. La derby-ul din „optimi au asistat aproximativ 3.500 de spectatori.

În schimb, meciul a fost la discreţia celor de la CSM Bucureşti. Rapid a fost de nerecunoscut mai ales în actul secund. Campioana Rapid a avut o evoluție submediocră, marcând de doar opt ori.