Cristiano Ronaldo străluceşte din nou! Execuţie magistrală a starului portughez. Face senzaţie la arabi / Foto

Cristiano Ronaldo străluceşte din nou. Super-starul portughez este din nou în centrul atenției, după ce a fost decisiv pentru Al-Nassr.

Lusitanul a reușit să marcheze pentru formația arabă în minutul 78. Acesta a contribuit la revenirea echipei sale pe tabelă. Al-Nassr a învins-o pe Abha cu scorul de 2-1, și se menține în lupta pentru titlu.

Ronaldo, execuţie magistrală

Cristiano Ronaldo a participat la o nouă „remontada” pentru Al-Nassr. În ultimul meci jucat pe teren propriu, Al-Nassr s-a impus în fața celor de la Al-Batin cu scorul de 3-1, după ce Ronaldo și compania au marcat de 3 ori în prelungiri.

În partida cu Abha, de aseară, Cristiano Ronaldo a marcat dintr-o lovitură liberă în minutul 78 și a contribuit la revenirea în meci a echipei sale. După ce portughezul a restabilit egalitatea, Talisca a adus golul victoriei, din penalty, în minutul 79.

Datorită evoluției bune din meciul cu Abha, publicația Sofascore i-a acordat lui Cristiano Ronaldo cea mai mare notă de la Al-Nassr. Portughezul a obținut un calificativ de 7.3, în timp ce colegii Luis Gustavo și Al-Amri au obținut 7.2

După ce a marcat în meciul de aseară, Ronaldo a ajuns la 9 goluri și 2 pase decisive pentru cei de la Al-Nassr.

Fanii au umplut stadionul și au făcut spectacol.

În acest moment, Al-Nassr se află pe locul 2 în campionatul din Arabia Saudită, la un punct de Al-Ittihad, formație care ocupă în prezent primul loc.

De asemenea, datorită evoluțiilor bune în tricoul lui Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a fost convocat la echipa națională! Portugalia va începe preliminariile pentru EURO 2024 cu meciurile împotriva selecționatelor din Liechtenstein și Luxemburg.