Cristiano Ronaldo, la al treilea meci fără gol pentru Al-Nassr. Ce mesaj a postat fotbalistul

În meciul din sferturile de finală ale Cupei Regelui dintre Al-Nassr și Abha, 3-1, Cristiano Ronaldo a jucat timp de 87 de minute.

Deși nu a marcat niciun gol, starul lusitan a ținut să-și felicite colegii după meci.

Cristiano Ronaldo, mesaj pentru coechipierii de la Al-Nassr

El a postat și un mesaj pe pagina de Instagram: „O victorie importantă a echipei! Mergem mai departe în semifinale”, a fost mesajul postat de Ronaldo.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Ultima dată când Ronaldo a marcat în Arabia Saudită a fost în meciul cu Damac, echipa lui Cosmin Contra. După partida de pe 25 februarie, Al-Nassr a mai jucat cu Al Batin și Al-Ittihad.

După ultimul meci, protughezul a primit calificativul 7 de la SofaScore, una dintre cele mai mari note în rândul sportivilor de la Al-Nassr.

Ronaldo și echipa lui urmează să se dueleze cu Abha în partida de pe 18 martie.