Bombă în Giuleşti! S-a terminat Rapid-CFR Cluj. Umilinţă totală pentru oamenii lui Cristiano Bergodi

Bombă în Giuleşti! S-a terminat Rapid-CFR Cluj. Umilinţă totală pentru oamenii lui Cristiano Bergodi. Continuă criza pentru echipa giuleşteană, după ce încasase două înfrângeri în primele două etape din play-off-ul de Superliga.

Echipa lui Cristiano Bergodi a luat bătaie la scor în faţa celor de la CFR Cluj, 1-4. Prima repriză a fost mizerabilă pentru giuleşteni.

S-a terminat Rapid-CFR Cluj

Nici nu începuse bine meciul că oaspeţii au deschis scorul prin Bîrligea, după doar 4 minute. În minutul 8 era deja 2-0 pentru cei de la CFR Cluj. Acelaşi Bîrligea a marcat după o gafă a lui Aioani. În schimb, băieţii lui Cristiano Bergodi n-au jucat absolut nimic.

S-a făcut 3-0 pentru cei de la CFR Cluj în minutul 36. Acelaşi Bîrligea a făcut 3-0 în minutl 36. În prelungirile primei reprize a marcat şi Manea.  Asta spre disperarea celor 11.912 oameni care au asistat la meci, număr oficial. Aceştia şi-au pierdut răbdarea şi au început să îi ceară demisia lui Bergodi. În minutul 82, Rrahmani a marcat pentru 1-4, după o gafă a lui Sava.

S-a terminat Rapid-CFR  Cluj 1-4 şi giuleştenii sunt într-o criză uriaşă. Riscă să piardă şi prezenţa în cupele europene. De partea cealaltă, oaspeţii îşi revin după şocul cu Corvinul şi demisia lui Adrian Mutu.

Rapid – CFR Cluj, echipe de start:

RAPID (4-3-3): Aioani – Braun, Săpunaru (cpt.), I. Cristea, Bădescu – Albu, Djokovic, Papeau – Funsho, Rrahmani, Burmaz
REZERVE: Drăghia – Onea, Iacob, Dr. Grigore, Borza, Emmers, Hromada, Oaidă, Krasniqi, Cîrjan, Hasani, Petrila
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

CFR CLUJ (4-3-3): Sava – Manea, Boben, M. Ilie, Abeid – Muhar, K. Keita, Avounou – Deac (cpt.), Bîrligea, Otele
REZERVE: Hindrich, Racasan – Camora, Al. Radu, Aussi, R. Filip, Fica, El Kaddouri, Serebe, Michael
ABSENȚI: Tachtsidis (suspendat), Ajeti, Mogoș (accidentați), Kresic (incert)
ANTRENOR: Ovidiu Hoban

Stadion: Superbet Arena- Giulești
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti) / A1: George Neacşu (Câmpulung Muscel), A2: Daniel Mitruţi (Craiova)
Arbitru VAR: Adrian Cojocaru (Galaţi), Asistent VAR: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)