Cristiano Bergodi, dezvăluiri după victoria cu CFR Cluj! Ce le-a spus jucătorilor la pauză: ‘Erau speriaţi’+ Anunţ despre Rrahmani

Cristiano Bergodi, dezvăluiri după victoria cu CFR Cluj! S-a aflat ce le-a spus jucătorilor la pauză. Giuleştenii s-au impus cu 3-1 în derby-ul cu CFR Cluj după o repriză secundă foarte bună.

Cristiano Bergodi spune că i-a încurajat la pauză pe jucătorii săi şi le-a spus să joace mai direct pe poartă.

Cristiano Bergodi, dezvăluiri după victoria cu CFR Cluj!

„Jucătorii au fost fantastici. Am întâlnit o echipă greu de bătut. Masivă, ştiu cu mingea, impun ritmul. Am început bine, apoi ne-au dat gol şi ei au plecat cu mingile luate de la noi. Ne-au dat gol, anulat pe ofsaid. Un pic ne-au speriat. Apoi, repriza a doua a fost extraordinară. O sumedenie de ocazii  în partea a doua. N-a fost o descătuşare. Când te sperii un pic, le-am dat curaj la pauză.

Au egalat, au avut gol anulat. Avem o echipă bună, de claritate. Şi repriza a doua am avut ocazii. Au avut cel mai bun portar. Numai felicitări pentru băieţi, pentru ritm. Ritmul a fost bun. Noi trebuie să jucăm direct. Când eşti în avantaj, nu trebuie să mai joci pe contre. Alex Ioniţă şi Albu au jucat bine. E normal să îi felicităm. Au făcut un meci extraordinar”, a spus Cristiano Bergodi, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Apoi, Cristiano Bergodi l-a lăudat pe golgeterul echipei, kosovarul Rrahmani. „Rrahmani e unul dintre cei mai buni, poate cel mai bun atacant. Ştie când trebuie să dea, când să protejeze. E un atacant foarte bun”, a mai spus Bergodi, conform sursei citate.