Final nebun în Giuleşti! S-a terminat Rapid-CFR Cluj. Ce au făcut băieţii lui Cristiano Bergodi

Final nebun în Giuleşti! S-a terminat Rapid-CFR Cluj. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Cristiano Bergodi în capul de afiş al acestei etape din Superliga. După o primă repriză dominată de oaspeţi, totul a luat-o razna în partea secundă.

Meci nebun în Giuleşti, în derby-ul Rapid-CFR Cluj. Ardelenii au jucat mai bine în prima parte, dar nu au reuşit să se desprindă.

S-a terminat Rapid-CFR Cluj

Băieţii lui Cristiano Bergodi au început meciul tare şi au obţinut penalty la una din primele faze ale meciului. Rrahmani a ratat penalty-ul, dar tot el a introdus mingea în poartă. Echipa lui Andrea Mandorlini a egalat repede prin Ciprian Deac. Ardelenii au avut mai multe şanse de a se desprinde pe tabelă. Chiar au marcat prin Juricic, dar reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Partea secundă a aparţinut în totalitate gazdelor. Rrahmani a făcut 2-1, în minutul 51. Giuleştenii mai puteau marca, dar au ratat prin acelaşi Rrahmani sau Ioniţă. Până la urmă, s-a făcut 3-1, după reuşita lui Petrila, din minutul 71. Scor final Rapid-CFR 3-1 şi giuleştenii urcă pe locul 3, în timp ce ardelenii rămân pe 2, la 6 puncte în spatele liderului FCSB.

Rapid – CFR Cluj. Echipele de start

Rapid: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Al. Albu, Emmers – Funsho, Al. Ioniță II, Petrila – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – Onea, Bădescu, I. Cristea, Pănoiu, Papeau, Cîrjan, Borja Valle, Al. Stan
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Ajeti, Kresic, Camora – Cvek, Tachtsidis, C. Deac – Bîrligea, Juricic, Avounou
Rezerve: Hindrich – Morgan, M. Ilie, R. Filip, Fica, L. Mihai, Krasniqi, Otele, Jefte
Antrenor: Andrea Mandorlini (suspendat, Marius Bilașco stă pe bancă)

Stadion: Superbet Arena Giulești
Arbitru: Adrian Cojocaru, A1: Ciprian Danșa, A2: Adrian Popescu