Cosmin Olăroiu nu s-a mai abținut! Mesaj incredibil pentru Mirel Rădoi + Anunțul incredibil făcut de arabi

Cosmin Olăroiu nu s-a mai abținut! Acesta a venit cu un mesaj incredibil pentru Mirel Radoi. S-a întâmplat după meciul care i-a uimit pe toți. Anunțul incredibil făcut de arabi.

Al-Bataeh și Al-Sharjah, formațiile pregătite de Mirel Rădoi (42 de ani) și Cosmin Olăroiu (54 de ani), au reușit un meci de zile mari în Emiratele Arabe Unite.

Cosmin Olăroiu nu s-a mai abținut!

Gruparea antrenată de Mirel Rădoi a condus cu 3-0 după numai 35 de minute de joc, Mai apoi, în minutul 51, scorul a ajuns la 3-3, acesta menținându-se până la sfârșitul partidei.

În cadrul unei conferințe de presă, Olăroiu a spus că duelul a fost unul dificil, asta mai ales pentru că Mirel Rădoi este unul dintre „copiii” lui.

„A fost pentru mine foarte dificil. Pentru că, practicam, jucam contra unui copil de-ai mei. E pentru prima dată când se întâmplă lucrul ăsta”, a afirmat Cosmin Olăroiu.

Mai mult, Cosmin Olăroiu s-a revoltat din pricina programării meciului la numai două zile distanță de partida selecționatei Emiratelor Arabe Unite cu Bahrain.

„Programarea arată o mare lipsă de respect față de Sharjah. Din păcate, eu nu înțeleg. Nimeni nu spune nimic că suntem programați să jucăm la 48 de ore de la meciul echipei naționale. Asta în mai puțin de 48 de ore. Nu mai am nimic de zis”, a mai spus Cosmin Olăroiu.

Cosmin Olăroiu riscă să plece de la echipă

În urma celor opt etape disputate, echipa Al-Sharjah se situează pe poziția a 4-a în primul eșalon din Emiratele Arabe Unite. Formația are un total de 14 puncte. Asta în vreme ce Al-Bataeh este pe locul 5, cu 12 puncte.

De altfel, presa din Emirate scrie că Olăroiu riscă să fie demis din pricina remizei obținute în ultima etapă din campionat și, implicit, a faptului că formația lui s-a distanțat de prima poziție în clasament.

Totuși, gruparea lui Cosmin Olăroiu se află pe primul loc în Grupa B a Ligii Campionilor Asiei, cu 8 puncte.