Cosmin Olăroiu nu s-a mai abținut! Anunț clar după cea mai dramatică victoriei a carierei. Cum a trăit meciul

Echipa lui Cosmin Olăroiu a reușit să se impună în fața celor de la Nasaf Qarşi, pe teren propriu, într-un meci din Grupa B a Ligii Campionilor din Asia.

Cosmin Olăroiu nu s-a mai abținut! Cum a trăit meciul

Chiar dacă au rămas în zece oameni, după ce în minutul 90+3 Majed Hassan a primit al doilea cartonaş galben, portarul echipei Sharjah FC a reușit să apere penalty-ul din minutul 90+14, iar meciul s-a terminat 1-0.

Caio a marcat singurul gol al meciului (45+5).

„A trebuit să rezistăm în minutele adiţionale şi situaţia a devenit şi mai dificilă după ce Hassan a fost eliminat. Ne-au lipsit mai mulţi jucători din cauza accidentărilor. Totuşi, trebuie să-i mulţumi lui Hosani pentru penalty-ul apărat.

Meciul a avut două părţi, noi l-am controlat timp de 60 de minute, dar acest lucru s-a schimbat când am făcut schimbări din cauza accidentărilor. Le mulţumesc jucătorilor care au evoluat cu spirit de sacrificiu pentru a obţine cele trei puncte”, a spus antrenorul român, citat de site-ul competiţiei.

Sharjah ocupă primul loc, cu 7 puncte, urmată de Nasaf, 6 puncte, Al-Sadd, 4 puncte, Al-Faisaly, 0 puncte.

În optimile de finală se califică echipele care câştigă grupele. Dar şi cele mai bune trei echipe de pe locurile secunde din fiecare conferinţă a competiţiei.