Lovitură totală pentru Mirel Rădoi! Final nebun în duelul direct cu Cosmin Olăroiu. Răsturnare haotică de scor

Lovitură totală pentru Mirel Rădoi! Final nebun în duelul direct cu formația pregătită de către Cosmin Olăroiu. Răsturnare haotică de scor, în etapa a opta a campionatului  Emiratelor Unite Arabe.

Duelul dintre formațiile lui Mirel Rădoi și Cosmin Olăroiu s-a terminat cu remiză! Adevărat show în Emirate. S-au dezlănțuit la final.

Lovitură totală pentru Mirel Rădoi!

Al Bataeh – Al Sharjah s-a terminat 3-3, iar suporterii au luat parte la una dintre cele mai nebune partide din ultimul timp, din cadrul campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Elevii lui Rădoi au marcat de trei ori într-un interval de 16 minute, însă la nici un sfert de oră mai târziu, formația lui Olăroiu a întors scorul. Fluierul final a consimţit o remiză spectaculoasă, 3-3, pe tabela de marcaj.

Pentru Al-Bataeh au marcat Gassama, Abdulrahman, de Oliveira, în minutele 19, 26, respectiv 35.

Elevii lui Olăroiu, Abdulbasit 39, Luazinho 45+3, Caio 51 (penalty), au reușit să smulgă, pe ultima sută de metri, un punct de la rivală. Cei trei salvatori au reușit să egaleze rivala într-un timp record, 12 minute.

O partidă de foc în care opt dintre jucători au fost taxați cu cartonașe galbene, câte patru pentru fiecare echipă. Formația lui Olăroiu se află pe locul patru în clasamentul arab. În schimb de gruparea lui Rădoi este ocupanta poziției a cincea, cu un cumul de 12 puncte, cu două mai puține decât precedenta.

Al Bataeh – Al Sharjah, echipe de start:

Al Bataeh: Ali – Abdulrahman, Borges, Ahmad, Al Zeyoudi – Gassama, Meleke, Boumal, Alhammadi – Paulinho, Alvaro de Oliveira
Antrenor: Mirel Rădoi

Al Sharjah: Al Hosani – Salim Ali, Juma, Katinic, Rashid – Caio, Abdulbasit, Pjanic – Camara, Marega, Luanzinho
Antrenor: Cosmin Olăroiu.