Cosmin Contra s-a dezlănţuit! Fostul selecţioner s-a enervat cumplit după ultimul meci. Anunţ dur al altrenorului român

Damac nu s-a putut impune în duelul direct cu Al Ittihad, scor final 1-4! Cosmin Contra a gestionat cu greu un nou eșec, aspect care l-a făcut să se izoleze în fața camerelor de filmare. Românul nu a dat niciun fel de declarație la finalul înfrângerii încasate.

Singurul gol marcat de către gruparea pregătită de Contra a apărut în minutul 90+3 al partidei, în urma intervenției fundașului Chafai. Nicolae Stanciu nu a făcut parte din lot.

Cosmin Contra s-a dezlănţuit!

Prefer să nu vorbesc, dacă vorbesc sunt probleme!”, a explicat Cosmin Contra.

Jota a deschis scorul pentru Al Ittihad, în minutul 39. Haji (min. 48), Al-Sahafi (min. 78) şi Al Shamrani (min. 87) au fost ceilalți marcatori ai rivalei grupării pregătite de către tehnicianul român.

Damac se situează pe un loc bun în campionatul Arabiei Saudite, 10, chiar cu o etapă înainte de finalul stagiunii curente.

Elevii lui Cosmin Contra au mai fost învinși și în etapa #30 din Premier League Arabia Saudită. Duelul cu de Al-Ahli Saudi s-a terminat cu scorul de 4-1. Stanciu a fost integralist la acel joc, pe care Damac l-a terminat în 10 oameni, după eliminarea lui Chafai, din minutul 77.