Coşmar total pentru Gabriela Ruse! Românca nu a avut nicio şansă la Hamburg. A pierdut categoric

Coşmar total pentru Gabriela Ruse! Românca nu a avut nicio şansă chiar din primul tur al turneului de la Hamburg. A pierdut categoric în faţa lui Bernarda Pera.

Locul 69 WTA a pierdut fără drept de apel, scor 0-6, 4-6, într-un meci în care nu a avut absolut nicio şansă.

Coşmar total pentru Gabriela Ruse!

Jucătoarea din Statele Unite ale Americii a închis partida cu Gabriela Ruse după o oră și 27 de minute și s-a calificat în turul doi al turneului german. Acolo se va duella cu jucătoarea de pe locul 165 WTA, Joanne Zuger.

În primul set al partidei, Gabriela Ruse nu a avut nicio șansă în fața americancei. Pera s-a impus cu un scor zdrobitor, 6-0, după trei break-uri reușite în fața româncei.

În setul secund, Gabriela Ruse a început cu un break, dar Bernarda Pera a recuperat break-ul în game-ul următor. Pera a mai câștigat un break pe serviciul Gabrielei Ruse, dar jucătoarea din România a reușit să recupereze. Scenariul s-a mai repetat încă o dată, însă, în cele din urmă, Pera s-a impus cu 6-0, 6-4.

De altfel, adversara Gabrielei Ruse merge ceas în ultima vreme. Tocmai ce a câştigat turneul pe zgură de la Budapesta, pe 17 iulie. Acesta a fost şi primul trofeu WTA din carieră pentru această jucătoare care a ajuns la 16 victorii pe zgură în acest an.