Ciprian Tătăruşanu a încasat-o grav! Portarul român nu a avut nicio şansă. Ce s-a întâmplat în duelul cu starurile de la Al Hilal

Ciprian Tătăruşanu a încasat-o grav! Portarul român nu a avut nicio şansă. S-a aflat ce s-a întâmplat în duelul cu starurile de la Al Hilal. Internaționalul român a încasat nu mai puțin de 7 goluri.

Abha a pierdut cu scorul de 7-0 în fața echipei de pe prima poziție din clasamentul din Arabia Saudită, Al Hilal. Meciul s-a desfășurat în etapa cu numărul 18.

Ciprian Tătăruşanu a încasat-o grav!

Titular în poarta celor de la Abha, Ciprian Tătărușanu a primit 7 goluri. Sergej Milinkovic-Savic a deschis scorul în minutul 18, după care acesta a mai înscris și în minutul 79, dar și în prelungiri, în minutul 90+5. Aleksandar Mitrovic a reușit să fructifice un penalty în minutul 25, Salem Al Dawsari a marcat în minutul 72, apoi Mohamed Kanno, în minutul 82, și Ruben Neves, în minutul 86.

Pentru Ciprian Tătărușanu a fost cel mai urât meci de când se află în campionatul din Arabia Saudită.

Alt meci de coșmar pe care portarul român l-a avut, a fost împotriva celor de la Al Ahli. Atunci, Tătărușanu a încasat 6 goluri. Abha ocupă locul 16 în campionatul din Arabia Saudită, cu doar 14 puncte în 18 etape.

20 de meciuri a strâns Tătărușanu la Abha, în toate competițiile. A încasat 48 de goluri. Pe când Al Hilal, echipa lui Neymar, care este accidentat grav și nu își poate ajuta echipa, se află pe prima poziție în clasament. Echipa are 16 victorii și două remize în primele 18 etape și are un cumul de 50 de puncte.