Umilință totală pentru Ciprian Tătărușanu! Portarul român a încasat-o grav. Scor de tenis în ultimul meci

Umilință totală pentru Ciprian Tătărușanu! Portarul român a încasat-o grav. A primit 5 goluri într-o repriză.

În final, Abha – Al Ahli s-a terminat 0-6 și este pentru prima dată când fostul internațional român încasează atâtea goluri într-un meci.

Umilință totală pentru Ciprian Tătărușanu

Ciprian Tătărușanu nu a găsit nicio soluție în fața celor de la Al Ahli și a trăit un adevărat coșmar. După 20 de minute, Gabri Veiga a deschis scorul profitând de greșeala românului. Feras Al Brikan a făcut 2-0, după două minute. Tot Al Brikan a mai înscris odată în minutul 28. Al patrulea gol încasat de fostul portar al naționalei a venit în minutul 38, marcator fiind fost mijlocaș la AC Milan și Barcelona, Franck Kessie.

Gabri Veiga a realizat dubla, în minutul 45. După pauză, Tătărușanu a mai încasat un gol, marcat de Riyad Mahrez.

Este pentru prima dată când Ciprian Tătărușanu primește atâtea goluri într-un meci.

Abha este pe poziția a 15-a în campionatul din Arabia Saudită, în timp ce Al Ahli ocupă locul 3. Pe primele poziții sunt  Al Nassr și Al Hilal.

Portarul român are contract cu Abha până în vara anului 2025. În acest moment, cota de piață a lui Tătărușanu este 400.000 de euro.