Cristiano Ronaldo rescrie istoria! Dezvăluiri de ultimă oră despre starul portughez. Face senzaţie în Arabia Saudită / Foto

Cristiano Ronaldo rescrie istoria! Dezvăluiri de ultimă oră despre starul portughez. Face senzaţie în Arabia Saudită. Jucătorul lusitan înscrie pe bandă rulantă la noua sa echipă. a fost, din nou decisiv pentru Al-Nassr în deplasare, la 3-1 pe terenul celor de la Al-Wehda.

Cristiano Ronaldo a reuşit să marcheze al treilea gol al celor de la Al-Nassr. Astfel, actuala sa echipă a ajuns la 4 victorii consecutive în Arabia Saudită.

Cristiano Ronaldo rescrie istoria!

Echipa lui Cristiano Ronaldo s-a impus cu 3-1 pe terenul celor de la Al-Wehda. Alex Telles a deschis scorul în minutul 11, în timp ce Al Amri a majorat diferenţa în minutul 39, din pasa lui Brozovic.

În minutul 49, Cristiano Ronaldo a dus scorul la 3-0. În acest moment, Al-Nassr a ajuns la 31 de puncte, fiind pe locul 2 în Arabia Saudită, la 4 puncte în spatele liderului Al-Hilal.

Portughezul are 16 goluri şi 9 pase decisive în cele 17 partide disputate în toate competiţiile în acest sezon. Cu cele 13 goluri marcate în campionat, Ronaldo este pe primul loc în clasamentul celor mai buni marcatori.

Pe locul al doilea se află Aleksandar Mitrovic, fostul atacant de la Fulham, cu 10 goluri. Acum, Ronaldo se pregăteşte pentru ultima pauză internaţională din 2023. Tocmai a fost convocat la naţionala Portugaliei pentru meciurile cu Liechtenstein şi Islanda, din preliminariile EURO 2024.