Ciprian Deac s-a dezlănţuit! Anunţ clar după înfrângerea celor de la CFR Cluj în Giuleşti: ‘La fotbal nu te aşteaptă nimeni’ + Ce le-a transmis propriilor colegi

Ciprian Deac s-a dezlănţuit! Anunţ clar după înfrângerea celor de la CFR Cluj în Giuleşti. Căpitanul echipei din gruia trage un semnal de alarmă. Echipa lui Andrea Mandorlini nu a jucat nimic în repriza a doua.

Ciprian Deac era extrem de supărat după Rapid-CFR Cluj 3-1. Înfrângerea din Giuleşti l-a supărat extrem de mult pe căpitanul celor din Gruia.

Ciprian Deac s-a dezlănţuit!

„După cum aţi văzut, o primă repriză bună. La pauză am ieşit altă echipă. Puteam închide meciul din prima repriză. Nu găsesc explicaţii. Au venit peste noi repriza a doua, au marcat repede. La 2-1 s-a terminat.

A urmat şi golul 3 şi aia a fost. Sper să fie un accident ce s-a întâmplat în seara asta. Să ne revenim cât mai repede că la fotbal nu te aşteaptă nimeni. Nu cred că la golul anulat s-a rupt. Am mai avut 2-3 ocazii mari prima repriză. Dacă intram în avantaj puteam lua cele trei puncte”, a spus Ciprian Deac, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Apoi, căpitanul echipei din Gruia a vorbit şi despre absenţa lui Andrea Mandorlini, suspendat. A spus clar ce obiectiv are CFR Cluj în acest sezon. „E puţin un punct în meciurile cu rivalele. Nu e nimic de pierdut. Mai e şi returul şi play-off-ul. Avem timp să ne revenim şi să fim acolo sus. Contează şi lipsa antrenorului. El e cel care dă tonul. A fost un minus pentru nou”, a mai spus Deac, conform sursei citate.