Festival în Gruia! S-a terminat CFR Cluj – FC Botoșani. Moldovenii, pulverizaţi de echipa lui Andrea Mandorlini

Festival în Gruia! S-a terminat CFR Cluj – FC Botoșani. Moldovenii, pulverizaţi de echipa lui Andrea Mandorlini. A fost o adevărată execuţie cu public pentru echipa antrenată de către Andrei Patache.

CFR Cluj a făcut spectacol în faţa celor de la FC Botoşani. Trupa lui Andrea Mandorlini a prins o zi mare.

S-a terminat CFR Cluj – FC Botoșani

Băieţii lui Andrea Mandorlini au controlat prima repriză şi au marcat de două ori. Mai întâi, formația din Gruia a deschis scorul în minutul 20, grație lui Otele, după o pasă a lui Ciprian Deac. CFR Cluj a făcut 2-0 în minutul 35. Tot Otele a reușit să înscrie din afara careului.

S-a făcut 3-0 după un penalty acordat foarte uşor de VAR. Tachtsidis a transformat penalty-ul. Botoşaniul a revenit repede şi a marcat prin Eduard Florescu. Apoi, Fabrice Olinga a fost eliminat, după o intrare dură la Mario Camora. Scor final CFR Cluj-FC Botoşani 3-1 şi băieţii lui Andrea Mandorlini acumulează 13 puncte. De partea cealaltă, oaspeţii au doar 3 puncte după 7 meciuri.

CFR Cluj – FC Botoșani, echipele de start:

CFR Cluj: R. Sava – Mogoș, Kreisc, Ajeti, Camora – Avounou, Tachtsidis, Muhar – C. Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Cr. Manea, Morgan, Cvek, R. Filip, Krasniqi, L. Mihai, Konoplianka, Betancor
Antrenor: Andrea Mandorlini

FC Botoșani: Ducan – Mutombo, Dican, Pius – Friday, Ed. Florescu, Zabou, Țigănașu – Pinson, Camara, Cărăușu
Rezerve: A. Ureche, Drole, Șeroni, Creț, E. David, Mouaddib, Cioiu, Olinga, Drole, G. Dragomir
Antrenor: Andrei Patache

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca
Arbitru: Iulian Dima / Asistenți: Marius Badea și Stelian Slabu