Chelsea Londra a fost invinsă de Leeds United 0-3, în campionatul Angliei

Echipa Leeds United a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formaţia Chelsea Londra, duminică, într-un meci din etapa a treia a campionatului de fotbal al Angiei.

Gazdele au deschis scorul în minutul 33, prin Brenden Aaronson, care a profitat de o eroare a portarului lui Chelsea, Edouard Mendy. Leeds şi-a majorat rapid avantajul, prin Rodrigo (37), iar apoi a mai punctat încă o dată după pauză, prin Jack Harrison (69).

Chelsea a încheiat partida în zece jucători, după eliminarea lui Kalidou Koulibaly (84), potrivit agerpres.ro.

Într-un alt meci, Brighton s-a impus cu 2-0 pe terenul formaţiei West Ham United, graţie golurilor lui Alexis Mac Allister (22 din penalty) şi Leandro Trossard (66).

Acesta este al treilea eşec consecutiv suferit de West Ham de la debutul noii ediţii din Premier League.