Cea mai frumoasă sportivă din România s-a dezlănţuit! Răsturnare totală de situaţie la Europa Top 16. Bernadette Szocs, meci fabulos / Foto

Cea mai frumoasă sportivă din România s-a dezlănţuit! Răsturnare totală de situaţie la Europa Top 16. Bernadette Szocs, meci fabulos în sferturile de finală ale competiţiei. Are şansa de a răzbuna o altă româncă.

Cea mai frumoasă sportivă din România continuă să facă legea la tenis de masă. Bernadette Szocs a obţinut o victorie epică.

Cea mai frumoasă sportivă din România s-a dezlănţuit!

Cea mai frumoasă sportivă din România face legea la Europa Top 16. Bernadette Szocs s-a calificat în penultimul act al competiţiei. Szocs a depus un efort mare pentru a întoarce în favoarea sa un meci dificil contra sportivei din Polonia, Natalia Bajor.

Asta după ce adversara şi-a făcut jocul până la 3-1 în favoarea sa. La un singur set distanţă de înfrângere, sportiva noastră a mărit ritmul. A lovit decisă să câştige fiecare punct şi a propus jocul necesar la acest nivel pentru revenirea zilei, în Montreux.

Bernadette Szocs a încheiat în aplauzele sălii, eliminând-o pe Natalia Bajor cu 4-3 (11-6, 8-11, 4-11, 10-12, 11-4, 11-7, 11-6).

În semifinala programată duminică, de la 11:30, Bernadette va întâlni pe Jia Nan Yuan (Franţa). Aceasta a trecut în sferturi de Elizabeta Samara. Meciul Samara – Yuan s-a încheiat 0-4 (5-11, 7-11, 8-11, 8-11).

Aceasta va fi a cincea partidă dintre cele două jucătoare. În precedentele patru confruntări, Bernadette Szocs s-a impus de fiecare dată. De menţionat însă că cele patru partide s-au disputat în sistemul cel mai bun din cinci seturi.