Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura! Reuşită importantă pentru Bernadette Szocs. Victorie uriaşă a sportivei noastre / Foto

Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura! Reuşită importantă pentru Bernadette Szocs. Victorie uriaşă a sportivei noastre. Aceasta nu i-a dat nicio şansă adversarei în runda inaugurală de la Europa Top 16.

Cea mai frumoasă sportivă din România face senzaţie la Europa Top 16. Bernadette Szocs şi-a respectat statutul de favorită.

Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura!

Sportiva noastră a început cu dreptul concursul la Europa Top 16, sâmbătă. Bernadette Szocs a învins-o pe portugheza Jieni Shao.

În meciul cu portugheza Jieni Shao, Bernadette Szocs a început perfect cu set câştigat. Apoi, a oprit la timp ripostele adversarei de-a lungul seturilor printr-un joc dus la nivelul următor. Astfel, Bernadette Szocs a învins cu 4-1 (11-5, 9-11, 12-10, 11-8, 11-8).

Prima victorie obţinută în sala din Montreux i-a adus româncei calificarea în sferturile de finală. Apoi, pentru Berni urmează o întâlnire de cinci stele. Se bate pentru un loc în careul de aşi al competiţiei cu Natalia Bajor, din Polonia, de la 21:00.