Ce l-a enervat pe Ivaylo Petev. Avertisment pentru cei de la CSU Craiova după meciul cu Dinamo: ‘Am cedat prea ușor mingea’ + Debut cu victorie pentru tehnicianul bulgar

Ivaylo Petev s-a enervat la debutul pe banca oltenilor. Antrenorul a ținut să-și avertizeze elevii după victoria cu Dinamo.

CSU Craiova a câștigat cu penultima clasată în Superliga, scor 1-0, și este pe locul 4 cu 24 de puncte.

Ce l-a enervat pe Ivailo Petev. Avertisment pentru cei de la CSU Craiova

Noul antrenor al oltenilor nu a fost mulțumit deloc de jucătorii săi și a ținut să-i avertizeze după meciul cu Dinamo.

”În prima repriză am jucat mai bine, am avut controlul meciului, am înscris și am mai avut două ocazii mari, dar nu am mai reușit să marcăm. O chestie care nu mi-a plăcut, în ultimele 10 minute din prima repriză nu am avut mingea. Foarte ușor am dat mingea adversarului și am făcut 7-8 greșeli în 5 minute.

În partea a doua, ne-am gândit doar la cele 3 puncte. Ne-am apărat mai mult și nu am dat posibilitatea adversarului să înscrie. Am avut câteva contraatacuri, dar nu am mai punctat. Sunt 3 puncte importante, acesta a fost obiectivul principal.

Știm că avem mult de lucru. În fotbal se așteaptă greșeala adversarului. Astăzi am greșit în câteva situații ușoare”, a spus Petev, după meci.