Ce au făcut tricolorii înaintea meciului România – Olanda. Dezvăluiri de ultimă oră din cantonament + S-a dat startul petrecerii din Fan Zone-ul de la Munchen / Video

Edi Iordănescu a decis să-i lase pe jucători să se plimbe câteva minute în jurul hotelului cu câteva ore înaintea meciului din optimile de finală de la EURO 2024, România – Olanda.

În același timp, suporterii au început petrecerea în cornerul României din Fan Zone din Olympia Park. Loredana Groza a fost prima artistă care a urcat pe scenă.

Ce au făcut tricolorii înaintea meciului România – Olanda

Tricolorii s-au plimbat, marţi dimineaţă, pentru câteva minute în jurul hotelului din Munchen, oraş în care de la ora 19.00 vor evoua în compania Ţărilor de Jos, în optimile EURO 2024. Tot la Munchen, România a debutat la 17 iunie, u o victorie cu naţionala Ucrainei, scor 3-0.

”10 minute de relaxare în jurul hotelului în ziua marelui meci din optimile EURO 2024!”, a transmis echipa națională, pe Facebook.

Dacă tricolorii vor învinge Olanda vor da piept cu Austria sau Turcia în sferturile de finală.

S-a dat startul petrecerii din Fan Zone-ul de la Munchen

Loredana Groza a început petrecerea în cornerul României din Fan Zone din Olympia Park, de la Munchen, înaintea meciului cu Ţările de Jos. A cântat melodia Ciuleandra, unde la refren spune: Românie, e!!

Din partea României, vor mai cânta pe scena din Fan Zone Marius Moga şi Guess Who, care va interpreta piesa „Tot mai sus”, de pe coloana sonoră a filmului „În inima Naţionalei”.  Pavel Bartoş va întreţine atmosfera.

Din partea Ţărilor de Jos vor fi prezenţi Yves Berendse, Joël Borelli şi Yuki Kempees.

Meciul România – Ţările de Jos are loc de la ora 19.00 şi va fi trasmis de Pro TV.