Când fotbalul chiar e nedrept! FCU Craiova a bifat a treia înfrângere și a intrat în criză, dar nu merita să piardă cu `Bătrâna Doamnă`!

Cum bine zicea comentatorul Adrian Soare de la Digi Sport: UTA a făcut o primă repriză de play-off și o a doua de play-out. Iar Craiova lui Marius Croitoru s-a comportat exact invers.
UTA a luat-o tare pe Craiova și Otele a deschis scorul după nici zece minute de joc. Și ca să fie treaba treabă, Postolachi a mai dat un gol, într-un moment strategic, chiar înainte de pauză.

Croitoru a încercat să schimbe ceva la pauză, iar în primul sfert de oră al reprizei secunde oltenii s-au năpustit spre poarta lui Balauru. Dar au ratat.

Compagno a ieșit la rampă, reluând cu capul o centrare din corner, Cascini a respins din fața lui Balauru direct la Iancu, care a redus din diferență. Croitoru a aruncat totul în atac, dar reduta UT-ei a rezistat.

Balauru a scos în prelungiri din vinclu capul lui Compagno și a ferecat victoria cu 2-1, care a mai luat din presiunea de la echipă. Dar a trimis-o pe Craiova în criză: 3 înfrângeri din patru meciuri.

UTA: Balauru – Vukcevic, Benga, Chindriș, Hoxhallari – Cascini, Isac, Ubbink – Jobello, Postolachi, Otele
REZERVE: Mociu – Erico, Dobrescu, Fl. Matei, Stahl, Pop, Negoescu, Șteau, Ademi
ANTRENOR: Ilie Poenaru

FCU CRAIOVA: R. Popa – R. Negru, Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert – Asamoah, Achim – Baeten, G. Iancu, Van Durmen – Compagno
REZERVE: Gurău – Paramatti, R. Grigore, Dr. Albu, Marquet, Chițu, Sidibe, Bahassa, Cl. Bălan
ANTRENOR: Marius Croitoru