Câinii muşcă din adversari! S-a terminat meciul celor de la Dinamo. Pas uriaş spre play-off

Dinamo București s-a impus astăzi, la Sibiu, împotriva celor de la CSC Șelimbăr, cu scorul de 2-1.

Câinii roșii au început bine partida, reușind să marcheze încă din minutul 30, atunci când Ghezali a înscris printr-o lovitură de cap. În mimutul 68, formația lui Ovidiu Burcă și-a majorat diferența, Iulian Roșu marcând tot printr-o lovitură de cap. În minutul 90+1, emoțiile au început pentru dinamoviști. Decarul sibienilor, Jordan, câștigă mingea între trei fundași și reușește să marcheze.

În cele din urmă, partida se încheie scor 2-1 pentru câinii roșii, care, datorită celor 3 puncte câștigate astăzi, au ajuns pe locul 6 în clasamentul ligii secunde. Dacă Dinamo se va menține în primele șase poziții, echipa va intra în playoff-ul de promovare al ligii secunde.

Echipele de start:

CS Comunal Șelimbăr: Mitrov – Lumbu, R. Crișan (cpt.), Palmeș, N. Popescu, Al. Luca, Mitrea, Monea, Cărăruș, I. Năstăsie, Gele
Rezerve: Roșca – Vișa, Natea, Soare, Ad. Voicu, Arhirii, Buzan, Răducioiu, D. Ursu
Antrenor: Claudiu Niculescu

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche (cpt.), Amzăr, Gorka Larrucea, N. Roșu, Iul. Roșu, Bani, Borcea, Ghezali
Rezerve: Dujmovic – Bena, Demici, Țîră, Daniel Iglesias, A. Șerban, Al. D. Pop, Delciu, Andr. Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Arbitru central: Marian Barbu (Făgăraş). Arbitri asistenți: Claudiu Şchiopeţ (Braşov) și Ioan Alexandru Corb (Satu Mare). Arbitru de rezervă: Ionela Alina Peşu (Craiova). Observator de arbitri: Bogdan Zanfirescu (Botoşani). Delegat de joc: Cristian Petrean (Hunedoara).
Stadion: Municipal (Sibiu).