Bombă în Moldova! S-a terminat Oţelul-FC Botoşani. Ce au făcut oamenii lui Dorinel Munteanu

Bombă în Moldova! S-a terminat Oţelul-FC Botoşani. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Dorinel Munteanu. Este una dintre marile surprize ale finalului de an. Deşi toată lumea se aştepta la o victorie la scor a gazdelor, nu a fost deloc aşa.

Dorinel Munteanu spera să se apropie de locurile de play-off înaintea pauzei de Sărbători. A avut meci cu ultima clasată, FC Botoşani, care nu bătuse pe nimeni în 21 de etape.

S-a terminat Oţelul-FC Botoşani

Băieţii lui Dorinel Munteanu au fost de nerecunoscut în prima repriză. Nu au avut nicio şansă de a marca. Oţelul spera că în partea secundă să-şi revină, dar lucrurile nu au stat deloc aşa. Mai mult, Rus a comis-o în minutul 66 şi a fost nevoit să faulteze în postura de ultim apărător. A fost eliminat, iar Eduard Florescu a transformat perfect lovitura liberă.

Celor 4.805 spectatori care au asistat la meci, număr oficial, au asistat la cel mai prost meci al Oţelului din acest sezon. Mai mult, în prelungiri, Eduard Florescu a dublat avantajul oaspeţilor. Scor final Oţelul-FC Botoşani 0-2 şi gazdele încasează o bătaie ruşinoasă. De partea cealaltă, Botoşaniul a obţinut prima victorie a sezonului, abia în etapa a 22-a. Şansele de evitare a retrogradării sunt, totuşi, în continuare, mici.

Oțelul – FC Botoșani, echipele de start

Oţelul: Dur-Bozoancă – Adăscăliţei, Yabre, Cisse, Zhelev – Teles, Zivulic, Jardan – Frederic, Pop, Tănasă
Rezerve: Ursu, Bodişteanu, Cîrjan, Fatai, Ghiocel, Latouchent, Lopez, Neagu, Rus
Antrenor: Dorinel Munteanu

FC Botoşani: Ducan – Petro, Sadiku, Şeroni, Ţigănaşu – David, Dican, Florescu – Dragu, Ilicic, Friday
Rezerve: Ureche, Cărăuşu, Casap, Cioiu, Creţ, Dragomir, Drole, L. Fulop
Antrenor: Mihai Ciobanu

Arbitru: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), A1: Vatamanu Cosmin (Bucureşti), A2: Bobe Ionuţ Marius (Bucureşti), VAR: Costreie Sorin (Voluntari), AVAR: Marchidanu Marius Cristian (Brăila)
Stadion: Oţelul