Basarab Panduru l-a luat peste picior pe Mihai Pintilii: ‘Mă uitam după Puya’

Basarab Panduru s-a distrat pe seama lui Mihai Pintilii. Discursul antrenorului de după meciul cu Farul l-a amuzat teribil pe fostul internațional.

FCSB a pierdut meciul cu echipa lui Hagi (2-3), însă Pintilii nu și-a criticat deloc elevii, ba mai mult a avut doar cuvinte de laudă la adresa lor.

„Băieţii îşi fac treaba senzaţional, nu ai ce să le reproşezi. Mă bucur că ei formează o familie şi nu mai sunt jucătorii care erau unul într-o parte, unul într-o parte”, a fost declaraţia dată de Mihai Pintilii.

Basarab Panduru l-a luat peste picior pe Mihai Pintilii

Basarab Panduru s-a amuzat după ce a auzit declarația lui Pintilii despre „familia de la FCSB”.

„Da, şi mie mi se pare. Familia e foarte importantă, grupul unit, totul e făcut cu dragoste. Mă uitam după Puya? Era pe acolo, că nu-l vedeam? Nu contează că nu câştigăm campionatul, nu e nicio problemă, nu ştiu. Tu ce înţelegi?”, a spus Basarab Panduru la orangesport.ro.

Farul Constanţa a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, pe FCSB, după un meci în care gazdele au condus până în minutul 90+4 cu 2-1. Golurile victoriei au fost înscrise în numai două minute.

Cordea a deschis balul în minutul 47. Denis Alibec a restabilit egalitatea, apoi Andrea Compagno și-a dus echipa din nou în avantaj

În prelungiri, Farul a întors incredibil scorul, după eliminarea lui Dawa. Billel Omrani a fost autorul unui autogol în minutul 90+5, iar după câteva secunde Borza a reuşi golul victoriei.

În urma acestui rezultat Farul a revenit pe primul loc în Liga 1.