Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit! Cuvinte grele la adresa vedetei lui Gigi Becali: ‘Trebuie să fii pasator, tată. Prea mult a frecat mingea’

Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit! Fostul jucător al celor de la FCSB are cuvinte grele la adresa vedetei lui Gigi Becali. Nicoliţă s-a supărat pe atitudinea lui Octavian Popescu din derby-ul FCSB – CFR Cluj 0-1.

Bănel Nicoliţă l-a criticat dur pe jucătorul pe care Gigi Becali visa să ia 50 de milioane de euro.

Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit!

Bănel Nicoliţă a fost total nemulțumit de prestația tânărului jucător, de la FCSB – CFR Cluj 0-1. Unicul gol al partidei FCSB – CFR Cluj a fost marcat de Rangelo Janga, în minutul 69.

Bănel Nicoliță susține că este dezamăgit de atitudinea pe care Octavian Popescu a arătat-o la această partidă. Spune că extrema celor de la FCSB ar trebui să se implice mai mult în jocul de construcție.

„Ce am văzut eu aseară, n-a mai avut ambiția de la meciul cu Rapid. Răutatea! Îl vedeam și în alunecări cu Rapidul din minutul 1 până în minutul 90. Acuma… taca-taca! Mai ales în prima repriză. A șutat la poartă prin minutul 60.

Nu a fost în formă, nu mi-a plăcut. Nu a fost jucătorul ăla care să facă diferența. Ca număr zece trebuie să fii pasator, tată! Să dai pasă în față. Prea mult o lua, o freca, dribla și apoi pierdea mingea la 30 de metri de poartă.

Decarul trebuie să facă tot timpul diferența! Aici se vede valoarea ta, când joci împotriva campioanei! Cu jucători puternici pe care să îi depășești. E vorba de mentalul lui și cum se motivează. Închideau imediat! Și la gol au stat foarte prost”, a declarat Bănel Nicoliță, conform fanatik.ro.

Cei de la FCSB se află pe locul 4 în Superliga, cu 35 de puncte obținute după 20 de meciuri jucate.