Atenție, `câine rău`! Dinamo a triumfat contra Unirii, în casă nouă și cu noi finanțatori, se vede play-off-ul!

Lui Dinamo i-au priit schimbarea acționariatului și schimbarea stadionului. A dat de pământ cu Unirea Constanța. I-a dat un set la zero pe ”Arcul de Triumf” și s-a distrat încă din debutul partidei: în minutul 9 era deja 2-0, grație reușitelor lui Răzvan Patriche (6) și Daniel Iglesias (9).

”Câinii” au rupt lanțul până la pauză. Ahmed Bani a transformat un penalty, în minutul 39, iar Ghezali a închis tabela la pauză, 4-0 în minutul 43.

Dinamo a mai lovit de două ori pe final de meci: Iulian Roșu, în minutul 66, și Valentin Borcea, în 87. Elevii lui Burcă sunt acum pe 6, în clasamentul ligii secunde, cu 27 de puncte, la egalitate cu Gloria Buzău.

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Șerban – Iglesias, N. Roșu, I. Roșu – Borcea, Ghezali, Bani
Rezerve: Dujmovic, Demici, C. Țîră, D. Irimia, Cune, A. Irimia, G. Larrucea, Delciu, A. Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Unirea Constanța: Moroz – V. Tătar, L. Ciontea, M. Gîrcoveanu, C. Ivan, Bîrnaz – N. Passi, M. Potecea, V. Mitrea – R. Tudor, D. Massaro
Rezerve: D. Lupescu, D. Ciobanu, Ion Ronaldo Constantin, V. Călin, B. Arseniuc, A. Giulescu, G. Elisei, A. Crestează
Antrenor: Dacian Nastai