Atac dur la adresa lui George Puşcaş! Italienii nu au avut milă de tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Atac dur la adresa lui George Puşcaş! Italienii nu au avut milă de tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Jurnaliştii l-au făcut praf pe atacantul celor de la Bari, după ultimul meci în care a evoluat.

George Puşcaş are parte de un nou sezon de coşmar la Bari. Echipa sa s-a impus cu 2-0 cu Brescia, dar evoluţia tricolorului a fost sub aşteptări.

Atac dur la adresa lui George Puşcaş!

George Pușcaș a fost criticat dur pentru evoluţia sa. A intrat pe teren în a doua repriză a partidei din ultima etapă a sezonului, dar nu a fost menajat de specialiștii din peninsulă. După victoria cu scorul de 2-0, echipa românului a ajuns la barajul de menținere în Serie B, acolo unde se va lupta pentru a nu retrograda în Serie C.

George Pușcaș a intrat în teren în minutul 69 al duelului. Nu a reușit să fie decisiv pentru formația la care este împrumutat. Prestația acestuia a fost analizată de specialiști, care au dat un verdict dur pentru atacantul echipei naționale. ”A intrat fără a reuși să aibă vreun impact, dând mereu impresia că este împovărat”, au spus cei de la TuttoBari.

După partida cu Brescia, Bari va disputa, în format tur-retur, barajul de menținere în Serie B, cu Ternana. Duelurile sunt programate pe datele de 16 și 23 mai. În actualul sezon de Serie B, Pușcaș a adunat 14 meciuri la Bari, în care a scris 4 goluri. Totodată, a adunat și 8 meciuri în Serie A, la Genoa. La Grifon nu a reușit să marcheze niciun gol.