Atac devastator la adresa lui Laurențiu Reghecampf! Greşeala uriaşă a antrenorului de la CSU Craiova. A spus totul în direct

Trupa lui Elias Charalambous a făcut cel mai bun meci din acest sezon. Pe arena din Ghencea i-a distrus pe cei de la CSU Craiova, cu un scor de 3-0.

Greșeala făcută de Reghecampf

Valeriu Răchită a vorbit după meci despre CSU Craiova și este de părere că antrenorul echipei din Bănie ar trebui să întărească linia defensivă mai mult.

„Se zice că scorul nu reflectă realitatea. Aseară scorul și meciul au fost la discreția FCSB-ului. Eu cred că Reghe a greșit echipa. A greșit echipa băiatul meu. Ce a fost pe partea dreaptă a apărării, cu Ndong și Zajkov, nu cred că se face la o echipă care își propune titlul.

Cum a câștigat Petrescu campionatul? Cu apărarea. Antrenorii noștri nu vor să înțeleagă că atunci când îți construiești o casă, trebuie să începi cu fundația. Ce înseamnă fundația la o echipă? Apărarea. Dacă nu ai o linie de fund foarte bună și nici portarul, portarul nu mi se pare portar de echipă națională cum are Rapid sau FCSB”, a spus Valeriu Răchită, potrivit Fanatik.

Umilință de 3-0 pentru CSU Craiova

Băieții lui Elias Charalambous au deschis repede scorul, prin Darius Olaru, în minutul 13. Peste doar 8 minute, Radunovic a dublat avantajul gazdelor. În finalul primei reprize, căpitanul Darius Olaru a ridicat scorul la 3-0.

Andrea Compagno a evoluat foarte bine, dar a avut mare ghinion. A avut 3 ocazii mari, dar nu a reuşit să înscrie. Cei 21.304 de fani care au asistat la meci, număr oficial, au avut ce vedea. S-a terminat FCSB-CSU Craiova 3-0 şi echipa roş-albastră a revenit pe primul loc în Superliga. De partea cealaltă, formaţia lui Laurențiu Reghecampf pierde din turaţie. E la al doilea eşec consecutiv.