Atac devastator la adresa lui Kylian Mbappe! Un campion mondial l-a distrus pe jucătorul lui PSG. Cuvinte dure la adresa acestuia

PSG a ieșit pierzătoare din duelul direct cu Barcelona, scor final 2-1, din sferturile Champions League. Kylian Mbappe nu a dat dovadă de prea multă implicare pe teren, fapt ce a atras un val de reacții dure asupra francezului. Atacantul a fost pus la zid de către un fost campion mondial cu Franșa, în 1998.

Christophe Dugarry nu a putut trece cu vederea atitudinea lui Mbappe din partida cu catalanii. După spusele acestuia, fotbalistul francez a avut cel mai ”scandalos” și nonconformist comportament de pe teren.

Atac devastator la adresa lui Kylian Mbappe!

Dugarry consideră că Mbappe își bate joc de competiție.

De asemenea, fotbalistul a primit nota 3 din partea cotidianului L’Equipe, în urma prestației sale din partida directă cu Barcelona. Kylian a încheiat duelul cu zero șuturi pe poartă, un singur dribling reușit și 13 momente în care a pierdut posesia balonului.

„Mbappe nu s-a ridicat la înălțime, iar asta se întâmplă de câteva săptămâni, din păcate. Nu vreau să-l atac, deoarece toată lumea a văzut meciul. N-am chef să atac prestația lamentabilă a lui Kylian Mbappe.

Am chef să mă iau de persoana Mbappe, care a arătat cea mai proastă atitudine pe care o poate avea un fotbalist de nivel înalt.

Nu vorbesc de un jucător de nivelul său, ci de un jucător de nivel înalt. Ai dreptul să greșești pase, să ai meciuri mai puțin reușite. Dar comportamentul, atitudinea acestui băiat este scandaloasă. Este lipsă de respect, o înșelătorie pentru suporteri, pentru colegi, pentru oamenii care au încredere în tine de atâta timp, oamenii care te plătesc.

Un sfert de finală pe care se presupune că vrei să-l câștigi. Dar îți bați joc de competiție. Atitudinea arătată este de o rușine absolută!”, a declarat, citat de RMC Sport, Christophe Dugarry.