Aproape de tragedie în Serie A! A căzut din tribună, în timpul meciului. Momente șocante pe stadion

La un pas de tragedie în Serie A. Un suporter a căzut din tribună, de la aproape 3 metri, în timpul meciului.

Momente șocante au avut loc la meciul dintre Monza și Sassuolo, terminată cu victoria gazdelor, scor 1-0, din etapa a 22-a din prima ligă italiană.

Momente șocante în Serie A

Incidentul șocant a avut loc în minutul 60 al meciului dintre Monza și Sassuolo. Un fan, în vârstă de 25 de ani, s-a dezechilibrat și a căzut în cap de la peste 3 metri înălțime.

Medicii au intervenit imediat și l-au ajutat să se ridice, apoi a fost dus la spital. Potrivit informațiilor apărute, bărbatul ar fi suferit doar o lovitură ușoară.

“Meciul a fost întrerupt pentru aproximativ cinci minute, iar suporterul a fost prompt ajutat. Bărbatul s-a lovit la cap, dar este conștient și nu este grav rănit”, au scris jurnaliștii de la Calciomercato.it.