Anunţul serii pentru Edi Iordănescu! Tricolorul, decisv pentru echipa sa. A marcat în campionat

Anunţul serii pentru Edi Iordănescu! Tricolorul, decisv pentru echipa sa. A marcat în campionat. Este vorba despre unul dintre oamenii cheie ai selecţionerului în campania pentru EURO 2024.

Edi Iordănescu primeşte veşti importante din Belgia. Unul dintre cei mai importanţi tricolori tocmai a marcat pentru propria echipă.

Anunţul serii pentru Edi Iordănescu!

Edi Iordănescu are motive de satisfacţie. Denis Drăguş a marcat un gol pentru Standard Liege. A fost, de fapt, singurul gol al echipei sale în disputa cu Charleroi, încheiată 1-1.

Românul, care a marcat primul gol în acest sezon pentru formaţia din Belgia, a deschis scorul în minutul 31. Drăguş tocmai s-a întors în această vară la Standard Liege. Fusese împrumutat la Genoa.

Internaţionalul român a deschis scorul după ce a primit o pasă de la Kanga. Drăguş a rămas singur cu portarul advers şi l-a executat.

Înlocuit în minutul 71 de Mundle, Drăguş nu şi-a mai putut ajuta echipa. Mai mult, Standard a rămas în 10 în minutul 88, după eliminarea lui Ngoy. Trei minute mai târziu, Charleroi a restabilit egalitatea. Ilaimaharitra a transformat de la 11 metri.

Charleroi a rămas şi ea în 10 oameni, după ce marcatorul gazdelor a văzut şi el cartonaşul roşu, pentru un gest nesportiv. Este primul punct obţinut de Standard Liege în acest sezon după ce pierduse în primele două etape.

În ceea ce îl priveşte pe Denis Drăguş, acesta este al 11-lea gol al românului pentru formaţia din Belgia, în 57 de partide disputate pentru Standard în toate competiţiile.