Anunţul nopţii despre Irina Begu! Ce a făcut românca în primul tur la Cincinnati. S-a terminat disputa cu Marie Bouzkova

Anunţul nopţii despre Irina Begu! S-a aflat ce a făcut românca în primul tur la Cincinnati. S-a terminat disputa cu Marie Bouzkova. Sportiva noastră nu a avut absolut nicio şansă în faţa adversarei sale.

Irina Begu nu a avut parte de un debut fericit în cadrul turneului de la Cincinnati. Asta după ce programul competiţiei a fost dat peste cap de către ploaie.

Anunţul nopţii despre Irina Begu!

Majoritatea meciurilor care ar fi trebuit să se dispute luni au fost incluse în programul zilei de marți. Aşa s-a întâmplat şi cu meciul dintre Irina Begu şi Marie Bouzkova. A fost prima înfruntare dintre cele două jucătoare. Românca nu mai jucase din 23 iulie, când a pierdut finala turneului pe zgură de la Iași.

Irina Begu a mai participat de nouă ori la Cincinnati, dar o singură dată a reușit să treacă de primul tur. Nici de această dată nu a reuşit să treacă peste acest hop. Primul set a fost cedat categoric de către sportiva noastră. În doar 26 de minute a pierdut Begu, cu scorul de 2-6.

Cehoaica Marie Bouzkova, locul 35 WTA a fost la conducere şi în setul secund. A câştigat repede pe serviciul Irine şi s-a distanţat la 4-2. Irina nu a mai avut nicio şansă. A pierdut categoric partida în minim de seturi. A fost 2-6, 2-6 şi românca e out din turneu încă din primul tur.