Anunţul momentului pentru Edi Iordănescu! Ce s-a întâmplat cu Răzvan Marin. Dezvăluiri de ultimă oră despre tricolor

Anunţul momentului pentru Edi Iordănescu! Ce s-a întâmplat cu Răzvan Marin în Italia.

Empoli a fost învinsă în Serie A de Verona, 1-0, dar jurnaliștii au apreciat evoluția românului.

Răzvan Marin, lăudat de jurnaliștii italieni

Empoli a început sezonul cu o înfrângere. A pierdut pe teren propriu, 0-1. Răzvan Marin a fost integralist, dar nu și-a ajutat prea mult echipa. Chiar și așa, jurnaliștii italieni au apreciat evoluția sa, acordându-i cea mai mare notă.

Gazzetta dello Sport i-a dat nota 6,5, în timp ce Tuttomercatoweb a analizat jocul românului, căruia i-au dat 6.

„A avut prima șansă de gol, când a trimis o ghiulea direct în bara transversală după doar șapte minute de la starul meciului. A mai încercat din nou din lovitură liberă în repriza a doua și, în general, a fost unul dintre cei mai buni de la Empoli”, au scris jurnaliștii italieni.

Fotbalistul a jucat sezonul trecut 34 de meciuri pentru italieni. Împrumutul său va expira în vara lui 2024, atunci când se va întoarce la Cagliari.

Răzvan Marin a jucat la FC Viitorul Constanța, Standard Liege, Ajax, Cagliari și FC Empoli. La naționala României, și-a făcut debutul în octombrie 2016 sub comanda lui Cristoph Daum. La acel moment, Marin avea 20 de ani și patru luni.

În acest moment, cota internaționalului român este de 8 milioane de euro.