Anunţul momentului despre echipa lui Cristiano Bergodi! S-a aflat după victoria cu CSU Craiova. Ce se întâmplă cu cei de la Rapid

Anunţul momentului despre echipa lui Cristiano Bergodi! S-a aflat după victoria cu CSU Craiova. Ce se întâmplă cu cei de la Rapid. Un fost mare internaţional a analizat jocul echipei din Giuleşti.

Florin Răducioiu laudă Rapidul lui Cristiano Bergodi. A dat verdictul după Rapid-CSU Craiova 2-0.

Anunţul momentului despre echipa lui Cristiano Bergodi!

Formația antrenată de Cristiano Bergodi este într-o formă excelentă în Superligă. Are 9 meciuri la rând fără înfrângere, 6 victorii și 3 egaluri. Fostul internațional lăudă modul în care Rapid evoluează în ultima perioadă.

„Vreau să văd următoarele meciuri la Rapid. Să văd cum abordează meciurile Bergodi. Vreau să văd cum echipa se va exprima în următoarele meciuri, dar se pare că are un anumit stil.

Rapid a câştigat în stil tipic italian. S-au apărat foarte bine, foarte concentrat. Pragmatismul trebuie să fie cel mai important. Rapid a înţeles că trebuie să facă puncte, să se apere foarte bine şi cu aceşti jucători de mare viteză să creeze multe ocazii de gol.

Îmi pare rău că Petrila s-a accidentat. E o pierde foarte mare. Dacă am înțeles bine, e vorba de o accidentare la bicepsul femural. Ar fi o lună și ceva de pauză”, a spus Florin Răducioiu, în direct la Prima Sport.

Bergodi şi-a lăudat echipa după victoria cu CSU Craiova. „E meritul băieților, ei au avut o partidă dificilă în prima repriză. Au închis bine, Craiova nu a avut ocazii. Miercuri, în Cupă, vor juca și alții, avem un lot competitiv. În Ghencea, cu Steaua, e cel mai important meci, pentru că e primul. E foarte important să câștigăm a doua etapă din Cupă. Eu nu știu care e derby, nu mă bag în această discuție”, a spus antrenorul Rapid.