Anunţul momentului despre Dan Petrescu! Rezultat important pentru antrenorul român. Ce a făcut noua sa echipă în ultimul meci

Anunţul momentului despre Dan Petrescu! Rezultat important pentru antrenorul român. S-a aflat ce a făcut noua sa echipă în ultimul meci. Jeonbuk a avut meci în Cupa Coreei. A reuşit să se califice în semifinalele Cupei după ce și-a luat revanșa cu Gwangju.

Dan Petrescu a obținut prima victorie pe banca noii sale echipe din Coreea de Sud. Jeonbuk a câștigat categoric, scor 4-0 meciul din sferturile Cupei cu Gwangju.

Anunţul momentului despre Dan Petrescu!

Astfel, trupa antrenată de Dan Petrescu este în careul de ași al competiţiei. La partida de debut a „Bursucului”, Jeonbuk a fost învinsă de Gwangju, scor 0-2 în K League 1. În Coreea, antrenorul va încasa un salariu de 1,5 milioane de dolari pe an.

Jeonbuk a câștigat categoric partida cu Gwangju din sferturile Cupei din Coreea de Sud, scor 4-0. Song Min-Kyu a deschis scorul în minutul 57. S-a făcut 2-0, din penalty, după reuşita lui Cho Gue-Sung în minutul 63. Atacantul lui Jeonbuk a făcut dubla în minutul 89.

Amano, în minutul 68, a punctat de asemenea pe tabelă pentru echipa lui Dan Petrescu. Este prima victorie într-un meci oficial pentru antrenorul român de când a preluat-o pe Jeonbuk.

În primul meci oficial cu Dan Petrescu pe bancă, Jeonbuk a pierdut, scor 0-2 cu Gwangju în etapa cu numărul 19. În campionat, Jeonbuk se află pe locul 8, cu 27 de puncte în 19 partide. Echipa lui Dan Petrescu se află la egalitate cu locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off-ul campionatului.