Anunţul momentului despre Dan Petrescu! Probleme pentru antrenorul român. Ce s-a întâmplat la ultimul meci

Anunţul momentului despre Dan Petrescu! Probleme pentru antrenorul român. S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci. Trupa pregătită de Petrescu nu a mai reuşit să câştige un meci important.

Dan Petrescu, pas fals în campionatul Coreei, alături de noua sa echipă. Jeonbuk a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Suwon Bluewings, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului sud-coreean, K League 1.

Anunţul momentului despre Dan Petrescu!

Oaspeţii au deschis în minutul 31, prin Hogang. Pentru Jeonbuk a egalat Han Kyo-Won, în minutul 66. După 26 de etape, Jeonbuk se află pe locul al treilea în campionat, cu 41 de puncte, la 16 puncte de liderul Ulsan.

Jeonbuk ocupă locul 3 în clasamentul primei ligi din Coreea de Sud, cu 41 de puncte adunate în 26 de partide. Pentru formația lui Dan Petrescu urmează deplasarea de pe terenul liderului Ulsan Hyundai. Acest meci va avea loc pe data de 19 august.