Andrei Ivan surprinde pe toată lumea! Anunţ după meciul cu Hapoel: ‘Nu ne temem’

CSU Craiova a încheiat la egalitate meciul cu Hapoel Beer Sheva, scor 1-1, în prima manșă a play-off-ului de calificare în grupele UEFA Conference League.

Chiar dacă oltenii nu au reușit să câștige, Andrei Ivan spune că se aștepta la un adversar mult mai dificil. Jucătorul dă vina pe ghinion și este convins că săptămâna următoare CSU Craiova se va califica în grupele Conference League.

”Am simțit o echipă care joacă fotbal. Prima repriză ne-a fost ușor, am avut multe ocazii, dar nu a fost să fie. La pauză am luat roșu și au înscris ei. Contează că am revenit. Au fost niște împingeri. Arbitrul a văzut și a dat două cartonașe roșii. Un jucător l-a călcat, iar Paul l-a împins puțin.

Nu ne temem, dar nu avem poziție bună de a trage la poartă. Trebuie să gândești cu mult timp înainte. Nu suntem concentrați în fața porții, nu am avut nici noroc. La vizionare, am crezut că e o echipă foarte bună, dar ne-am ridicat nivelul și noi.

Mister a spus să stăm sus să înscriem noi primii după ce am primit roșu. Avem recuperare foarte bună, suntem motivați și trebuie să dăm totul pe teren.

Sper să marchez și în retur, dar mai important este să câștige echipa”, a declarat Andrei Ivan la finalul meciului.