Andrea Compagno are China la picioare! Evoluţie fabuloasă la ultimul meci. Imagini şi dezvăluiri despre atacantul italian / Video

Andrea Compagno are China la picioare după evoluțiile sale impresionante! Evoluţie fabuloasă la ultimul meci în care a reușit să marcheze trei goluri. Imagini şi dezvăluiri despre atacantul italian care face furori.

Andrea Compagno, fostul jucător al lui FCU Craiova și FCSB, este pe val în China. Italianul are un parcurs excelent la Tianjin, unde marchează gol după gol. În partida cu Cangzhou Mighty Lion 2-4, a făcut show.

Andrea Compagno are China la picioare!

Andrea Compagno a făcut din nou show în China: hat-trick în Cangzhou Mighty Lion – Tianjin Jinmen Tiger 2-4, în etapa cu numărul 12!

Atacantul italian a ajuns la 8 goluri marcate în cele 8 meciuri jucate până acum în Chinese Super League.
Prestația din ultima etapă, i-a adus tripla. Compagno a marcat în minutele 15, 49 și 74, iar din partea platformei Sofascore a primit nota 9,5.

Primele două goluri au venit din pasele albanezului Albion Ademi. Italianul a marcat mai întâi cu piciorul stâng, în minutul 15, iar în minutul 49 a dus scorul la 2-0, cu piciorul drept.

Gazdele de la Cangzhou au egalat în decurs de 10 minute, însă tot Compagno a readus avantajul pe tabela de marcaj. În minutul 73, fostul atacant de la FCSB a marcat cu o lovitură de cap din 10 metri, iar Ademi a stabilit scorul final. Tianjin Jinmen Tiger ocupă locul 7 în campionatul Chinei, cu 18 puncte.