Adrian Mutu s-a dezlănţuit! Eşecul cu CSU Craiova l-a enervat crunt: ‘Sunt dezamăgit, ambele goluri erau de evitat’ + Ce spune despre lupta la titlu

Adrian Mutu s-a dezlănţuit! Eşecul cu CSU Craiova l-a enervat crunt pe antrenorul celor de la CFR Cluj. Echipa din Gruia a ratat şansa de a urca pe locul doi în Superliga. A pierdut, scor 1-2 şi pare că s-a încheiat lupta la titlu pentru clujeni.

Adrian Mutu s-a enervat cumplit după ce echipa sa a pierdut în faţa celor de la CSU Craiova, scor 1-2. Spune clar că echipa sa nu merita să piardă acest meci.

Adrian Mutu s-a dezlănţuit!

„Nu cred că meritam să pierdem. Când ai atâtea ocazii în prima repriză şi nu marchezi fotbalul te judecă. Ca joc, m-a mulţumit. Am făcut un joc bun, solid. Lipsa de experienţă a lui Matei se vede. Dar trebuie să-l ajutăm să crească. Cred că meritam mai mult în seara asta.

Este un tânăr, s-a văzut lipsa de experienţă. Când joci împotriva lui CSU Craiova rişti pe contraatac. Faza golului doi a fost norocoasă. Istoria acestui meci se repetă ca la meciul de la Craiova. CFR a dominat şi a paierdut în minutul 90. Sunt dezamăgit. Ambele goluri erau de evitat, dar nu am reuşit”, a spus Adrian Mutu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Adrian Mutu a criticat dur şi arbitrajul. Spune că echipa sa merita un penalty. Speră totuşi ca CFR  Cluj să termine pe locul secund. Pare că titlul în Superliga e departe de cei din Gruia. „A fost penalty clar la Mogoş. Ivans se uită la el şi nu la minge. Fiecare eşec contează. Trei echipe la un punct, vedem ce se va întâmpla mâine. E un rezultat care nu-mi convine, care nu e corect”, a mai spus Mutu, conform sursei citate.